Wspólny Chorzów

Stowarzyszenie Wspólnie dla Chorzowa


WC – skandal – czyli Prywatna impreza Prezydenta za 160.000 zł

Posted on Marzec 10, 2014 by admin

Jak bawi się Andrzej KotalaNormą Prezydencką forma wnoszenia pomysłów uchwał staje się podejmowanie zobowiązań finansowych Naszego Miasta w tzw. „podbramkowych” sytuacjach, kiedy Panu Prezydentowi coś wpadnie do głowy, albo nadarzy się okazja rzekomej promocji miasta Chorzów.

Tym też to sposobem Prezydent miasta tłumaczył podczas poprzedniej sesji, złożoną obietnicą w imieniu Miasta Chorzów na ręce Polsatu  -ws. propozycji zorganizowania Gali Niegrzeczni. Propozycja jak to mają do siebie okazje – pojawiła się niemal w ostatniej chwili. Prezydenta zdaniem – Miasto Chorzów dzięki tej imprezie miasto może wiele zyskać– To promocja miasta, oszacowana na około milion zł.  – i wydano lekkim sumptem 160.000 zł

Skuteczność owej promocji łatwa była do przewidzenia. Awantura celebrytek w WC. Raz lub dwa wymieniono coś w temacie nazwy Miasta, Warto zwrócić uwagę na niedocenione zdolności sceniczne (kabaretowe) samego głównego zainteresowanego, by nie powiedzieć celebryty – Prezydenta. Niestety koncepcja promocji legła w gruzach. Nawet inni Radni spoza klubu Wspólnego Chorzowa jak min. Pan Radny Nowak podnosili w dużą wątpliwość zasadność wydawania publicznych pieniędzy (czy wręcz ich marnowania).

Radny Jacek Nowak podczas niedawnej sesji mówił min. o Gali Niegrzeczni. – Osoby, które uczestniczyły lub oglądały galę proszą o ocenę prezydenta. Osoby, z którymi rozmawiałem były zniesmaczone poziomem tej gali. Uważają też, że pieniądze, ponad 160 tys. zł, niepotrzebnie wydano na galę. Radny mówi, że w trakcie emisji gali w Polsacie słowo Chorzów padło dwa razy. – Nie wiem, czy o taką promocję nam chodzi. (…). Dużym oddźwiękiem były chyba jedynie wydarzenia pomiędzy dwoma celebrytkami, które pobiły się w toalecie. Proszę odnieść się do efektów promocyjnych. (…). Jeżeli inna telewizja np. Republika lub Trwam będzie chciała promować Chorzów to też uzyska takie wsparcie w wysokości ponad 160 tys. zł ? (cyt. za portalem chorzowianin.pl)

niegrzeczniJak wynika ze „skutecznej” promocji miasta zainicjowanej przez samego Pana Prezydenta nie tylko Radni naszego Klubu odczuli głęboki niesmak w dofinansowaniu tej imprezy ze środków publicznych. Ciekawe jakim następnym zobowiązaniem Naszego Miasta zaskoczy  Prezydent na następnej sesji – Nasz Klub liczy na Prezydencką pomysłowość.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.
↑ Top