Inwestycje

Stowarzyszenie Wspolnie dla ChorzowaBudowa największego na południu kraju Centrum Logistyczno-Produkcyjnego „ProLogis” W centrum logistycznym, budowanym przy autostradzie na dawnych terenach Huty Batory, docelowo pracę znajdzie ok. 1000 osób. Niezmiennym zainteresowaniem inwestorów cieszą się też tereny przy Drogowej Trasie Średnicowej, gdzie ulokowało się ostatnio kilka nowych fi rm (Volvo, Ford, Toyota, Castorama oraz Black Red and White). Na terenach poprzemysłowych po kopalni i Zakładach Azotowych powstały nowe przedsiębiorstwa (jak np. BASTRA), tworząc kilkaset miejsc pracy. Miasto stawia na rozwój sektora usług i handlu, małej i średniej przedsiębiorczości – w ten sposób stopniowo likwidujemy bezrobocie w naszym mieście.

Chorzow, Koalicja Wspolny ChorzowNowe rondo na Niedźwiedzińcu w Batorym, które zostało wybudowane przy udziale funduszy unijnych. W ostatnich latach wyremontowane zostały ul. Ks. Czempiela i ul. Stefana Batorego. Trwa modernizacja ul. Gałeczki. Remontowana jest ul. Lipińska i ul. Graniczna, budowany jest także nowy odcinek ul. Pokoju. Dzięki dotacjom Unii Europejskiej gruntownie przebudowywane są skrzyżowania ul. Katowickiej z Nową i ulicy 3 Maja z Żołnierzy Września.

Wspolny ChorzowNowoczesny kocioł ekologiczny w Szkole Podstawowej nr 34 w Chorzowie Batorym. Emisja zanieczyszczeń w stosunku do lat 90-tych spadła o ponad 90%, zlikwidowano większość uciążliwych technologii i zanieczyszczających źródeł ciepła. Z wielką radością informujemy, że rozpoczęła się największa powojenna inwestycja Chorzowa, która ma doprowadzić do wyeliminowania szkodliwego oddziaływania ścieku RAWA i poprawienia stanu kanalizacji w mieście.

Amelung, Chorzow, Wspolny ChorzowRekultywacja stawów poprzemysłowych Amelung przy ul. Żołnierzy Września. Chorzów coraz lepiej wykorzystuje środki unijne, czego przykładem jest rekultywacja stawów Amelung, która zakończona zostanie w tym roku. W 2007 r. na terenach wokół stawów urządzone zostaną ścieżki rowerowe, plac zabaw i skwery. Wzrosła atrakcyjność tego terenu, stąd też wybudowane zostało tam osiedle domów jedno i wielorodzinnych.

Przykład jednej z odnowionych kamienic, ul. Kopernika 4. Radykalnie udało się w tej kadencji poprawić stan techniczny wielu kamienic, między innymi w latach 2002-2006 wyremontowano 380 klatek schodowych, wymieniono 17300 okien, wyremontowano 220 dachy, odnowiono 45 elewacji kamienic i ocieplono ściany zewnętrzne w 20 kamienicach, wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną i gazową w 500 budynkach. W Chorzowie powstają również nowe osiedla jak np. przy ul. K. Miarki i Amelung.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.