Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

Zrzut ekranu 2015-08-07 o 16.16.43
Za kilka dni obchodzimy Święto Niepodległości, najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 Listopada. Upamiętnia ono odzyskanie niepodległości w 1918 roku po 123 latach niewoli. Święto skłania nas do refleksji na temat ojczyzny, jej historii, dorobku pokoleń, ale także do refleksji na temat współczesnego wymiaru patriotyzmu i troski o ojczyznę, również tę naszą małą, lokalną  – o nasze miasto.

„Ojczyzna to wieli zbiorowy obowiązek” – pisał C.K. Norwid, Nie zapominajmy o tym!

Dzisiaj jesteśmy wolnym, demokratycznym, europejskim  krajem, a nasza dbałość o ojczyznę przejawia się w rzetelnej pracy, w działaniach  na rzecz jej dynamicznego rozwoju.
Odzyskanie  niepodległości było spełnieniem marzeń kilku pokoleń Polaków, było wielkim sukcesem.

Święto 11 Listopada jest świętem radosnym i dla większości z nas dniem wolnym od pracy. Życzymy Państwu udanego wypoczynku i świętowania w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych.

Zapraszamy na udział w miejskich uroczystościach, upamiętniających tę ważną dla nas rocznicę. Uroczystości rozpoczną się mszą św. w kościele św. Barbary o godz. 9.00. Po mszy uczestnicy uroczystości przejdą pod Pomnik Powstańca Śląskiego. Tam zostanie odśpiewany hymn państwowy, a delegacje złożą kwiaty. Zaplanowano także pokaz grup rekonstrukcyjnych.
O godz. 16.00 natomiast w Starochorzowskim Domu Kultury chóry:  Lutnia”, „Gwiazda”, „Seraf” i „Śląsk  zapraszają na koncert pieśni patriotycznych.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.