Wybory Samorządowe 2014

Zrzut ekranu 2015-08-07 o 16.19.45W niedzielę 16 listopada odbędą się wybory samorządowe 2014. Przy wyborczych urnach oddamy głos na przedstawicieli do Rady Miasta Chorzów, sejmiku wojewódzkiego i wybierzemy prezydenta miasta.

Chorzów podzielony jest na 4 okręgi wyborcze. Okręgi 1 (Chorzów II i Chorzów Stary) i 3 (część Centrum i Klimzowiec) są największe pod względem liczby wyborców. Tu wybierzmy po siedmiu radnych. O sześć mandatów powalczą przedstawiciele okręgu 2 (część centrum i Chorzowa II). Pięć mandatów przypada na okręg 4 (Chorzów Batory).

W naszym mieście do głosowania uprawnionych jest 86 358 osób. O przychylność wyborców powalczy 8 komitetów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej. Na listach znajdziemy w sumie 341 nazwisk, w tym 50 z KW „Wspólnie dla Chorzowa”. Zwycięscy zasiądą w 25-osobowej Radzie Miasta.

Jeśli 16 listopada nie uda się wybrać prezydenta, to 30 listopada przeprowadzona będzie druga tura głosowania, w której bierze udział dwóch kandydatów z najlepszym wynikiem.

Polecamy Państwu kandydatów na radnych z listy KW Stowarzyszenia „Wspólnie dla Chorzowa” – lista nr 27.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.