XIII Bieg Niepodległości za nami

Zrzut ekranu 2015-08-07 o 16.26.56Kilkuset uczestników przebiegło w piątek (9.11) trasą tegorocznej edycji Biegu Niepodległości. Wśród nich m.in. Marek Kopel oraz Ilona Helik.

– Bieg Niepodległości w Chorzowie ma już kilkunastoletnią tradycję, którą dobrze jest kultywować. Świetne połączenie idei promocji aktywnego i zdrowego trybu życia z poszanowaniem naszej historii i tradycji. Święto Niepodległości jest świętem radosnym i formuła wspólnego spędzenia czasu i chwili aktywności jest jak najbardziej trafna – podkreślał M. Kopel na chwilę przed startem imprezy.

Trasa „szczególnej akademii”, jak zwykł o biegu mówić organizator – Krystian Kazimierczuk, nauczyciel w AZSO nr 1 im. J. Słowackiego, wyznaczana jest z myślą, aby w trakcie biegu złożyć hołd bohaterom walk o niepodległość przy chorzowskich pomnikach, gdzie młodzież recytuje wiersze, tworząc podniosłą atmosferę. W czasie dobiegania do kolejnych przystanków jest czas na refleksje.

Zrzut ekranu 2015-08-07 o 16.27.07– Kiedy kilkanaście lat temu wraz z Krystianem Kazimierczukiem organizowaliśmy pierwsze biegi, mieliśmy na uwadze, aby w odmienny i niestereotypowy sposób uczcić Święto Niepodległości. Chcieliśmy połączyć wychowanie patriotyczne z aktywnością i zaoferować atrakcyjną formę świętowania. Myślę, że to się udało, bo bieg na trwale wpisał się w mapę chorzowskich wydarzeń – cieszy się Ilona Helik.

Nauczycielka wychowania fizycznego podkreśla jak ważne jest kształtowanie dobrych nawyków aktywności wśród dzieci i młodzieży.

– Nie tylko jako osoba związana z edukacją, ale także jako matka wiem, że rekreacja ruchowa jest niezbędna w procesie wychowania. Zdrowy styl życia najprościej realizować przez sport – wpajałam to swoim dzieciom. Z perspektywy czasu myślę, że z sukcesem. Starszy syn jest sportowcem amatorem, młodszy – Michał – poszedł o krok dalej i jest obrońcą I Drużyny Ruchu Chorzów. Już teraz gorąco zachęcam wszystkich do udziału w biegu za rok, a do tego czasu do aktywności fizycznej w ogóle – dodaje I. Helik.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.