Stowarzyszenie Wspólnie dla Chorzowa

 

Szanowni Państwo!

„Wspólnie dla Chorzowa” to aktywnie działające stowarzyszenie, którego początki są związane z pierwszymi wolnymi wyborami samorządowymi w 1990 roku, a w zasadzie z zaangażowaniem społecznym sporej grupy chorzowian, której bliski był etos „Solidarności” i transformacja ustrojowa. Osoby związane z naszym stowarzyszeniem do dzisiaj czynnie działają w chorzowskim samorządzie. 

Formalnie stowarzyszenie zarejestrowaliśmy w 1997 roku. W kolejnych kadencjach samorządowych nasi przedstawiciele zasiadali w Radzie Miasta, a nasz lider – Marek Kopel (obecnie wiceprzewodniczący Rady Miasta) pełnił urząd prezydenta Chorzowa od 1991 do 2010 roku.

Radni, wywodzący  się z naszego stowarzyszenia, skutecznie działali na rzecz miasta. Tak dzieje się i obecnie. Klub radnych „Wspólny Chorzów” do dzisiaj jest najliczniejszym klubem radnych. W kończącej się niebawem kadencji nasi przedstawiciele objęli 13 mandatów, co stanowi ponad połowę składu Rady.

Naszym celem było, jest i pozostanie skuteczne i rozsądne działanie  na rzecz rozwoju Chorzowa. Przez ponad dwadzieścia lat – dzięki przedstawicielom we władzach samorządowych – sprawnie przeprowadziliśmy kompleksową modernizację miasta. Wiele zasadniczych i przełomowych zmian w każdej dziedzinie sprawnego funkcjonowania Chorzowa było i jest możliwe dzięki naszemu zaangażowaniu i pomysłom.

Wnieśliśmy spory wkład pracy w przedsięwzięcia, dzięki którym Chorzów stał się widocznym punktem na mapie regionu, dobrze rozwijającym się ośrodkiem edukacji, zdrowia, sportu, kultury, stabilnym miejscem do inwestowania i prowadzenia biznesu oraz wygodnym miejscem do mieszkania, kształcenia i wypoczynku. O naszych zrealizowanych przedsięwzięciach możecie Państwo poczytać w zakładce „Nasze osiągnięcia”.

Nadal chcemy pracować, doskonalić już osiągnięte rozwiązania, wprowadzać nowe i tworzyć stabilne nowoczesne miasto na miarę XXI wieku. 

Jesteśmy stąd. Mieszkamy w Chorzowie. Nasze dzieci kształcą się lub kształciły w chorzowskich szkołach. Tutaj koncentrujemy nasze życie i życie naszych rodzin. Wielu z nas jest od wielu pokoleń związanych z miastem.  Wielu z nas tutaj pracuje lub prowadzi swoje firmy. Dlatego Chorzów i praca na jego rzecz jest dla nas tak ważna, tak oczywista i tak potrzebna. 

Wykonujemy różne prace, mamy różne zawody, różne wykształcenie, piastujemy różne stanowiska, funkcjonujemy w różnych kręgach społecznych, towarzyskich, sąsiedzkich. Mieszkamy w różnych dzielnicach. Łączy nas autentyczna potrzeba zaangażowania. Łączą nas także przywiązanie do tradycyjnych wartości oraz szacunek i zrozumienie historii Górnego Śląska i śląskiej tożsamości.

Nie interesuje nas wielka polityka, ale działanie na rzecz najbliższego otoczenia i umiejętne wykorzystywanie szans rozwoju. Nie należymy do żadnych partii politycznych. Nie mamy szefów w Warszawie, wojewódzkich central i zarządów, centralnych wytycznych, narzucanych linii światopoglądowych czy programowych. Naszą „partią” są mieszkańcy Chorzowa. 

Dzięki kompetencji, doświadczeniu, zdrowemu rozsądkowi, wytrwałości, odpowiedzialności, otwartości udało nam się skutecznie przeprowadzić wiele dobrego. Jesteśmy otwarci na autentyczną współpracę i kontakt z mieszkańcami, na współdziałanie. Wspieramy wszystkie rozsądne i dobre dla mieszkańców lokalne inicjatywy gospodarcze, społeczne, służące integracji i aktywizacji chorzowian, mające na celu podnoszenie jakości życia w mieście.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami, do współpracy, do wspólnego decydowania o Chorzowie. Tworzymy forum dobrych inicjatyw mieszkańców Chorzowa. Liczymy na zaangażowanie, także ludzi młodych. Chcemy połączyć nasze doświadczenie, wiedzę, rozsądek, skuteczność i pasję działania  z młodzieńczym zapałem, entuzjazmem i odwagą.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej pracy, do rozmowy, do kreowania nowych inicjatyw, do wspólnej przygody.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.