Kultura i sport

Wspolny ChorzowElewacja budynku Teatru Rozrywki. Wspieramy Samorząd Województwa Śląskiego w działaniu na rzecz rozwoju Teatru Rozrywki. Bardzo pięknie odrestaurowana elewacja Teatru Rozrywki stanowi obecnie architektoniczną wizytówkę naszego miasta. Największą miejską inwestycją kulturalną jest Chorzowskie Centrum Kultury. Za pieniądze Unii Europejskiej i miasta remontujemy budynek dawnego Teatru Miejskiego przy ul. Sienkiewicza na potrzeby tego Centrum, które zainauguruje swą działalność 2007 roku. Aktualnie remontujemy Starochorzowski Dom Kultury, dofi nansowujemy organizację festynów i imprez, wspieramy poprzez dotacje Teatr Rozrywki. Dzieci i młodzież rozwijają umiejętności w czterech dobrze działających miejskich domach kultury. Z powodzeniem możemy uznać nasze miasto za miasto kultury.

Ruch Chorzow, Wspolny ChorzowModernizowany stadion Ruch Chorzów. Miasto wspiera dążenia powrotu drużyny Ruchu do ekstraklasy. Na bieżąco modernizowany jest Stadion (komplet krzesełek, monitoring bezpieczeństwa). Wybudowano dwa pełnowymiarowe boiska ze sztuczną trawą (przy ul. Filarowej i na Kresach) oraz kilkanaście boisk osiedlowych z elastyczną nawierzchnią. W Chorzowie istnieje rozbudowany system sportowego szkolenia młodzieży (w sumie w Chorzowie mecze rozgrywa prawie 40 drużyn piłki nożnej. Wszyscy mamy nadzieję, że efektem tych wspólnych wysiłków będzie przywrócenie świetności 14-tokrotnemu mistrzowi Polski jakim jest KS Ruch.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.