Edukacja

Szkoła w Chorzowie Stary, Wspolnie dla ChorzowaŚląska Wyższa Szkoła Informatyki, przy ul. Sportowej 21, W połowie lat dziewięćdziesiątych w Chorzowie nie było jeszcze żadnej wyższej uczelni. Obecnie w samym Chorzowie w 5 uczelniach wyższych kształci się prawie 9 tys. studentów. Z dumą obserwujemy jak Chorzów staje się znaczącym ośrodkiem edukacyjnym w skali wojewódzkiej.

Edukacja Chorzow, Wsplnie dla ChorzowaPracownia komputerowa w Szkole Podstawowej nr 24 w Chorzowie Starym. Oświata w dalszym ciągu jest traktowana w Chorzowie priorytetowo. Przykładem mogą być nasze przedszkola i szkoły, nowe sale gimnastyczne i boiska z nawierzchnią elastyczną. W każdej szkole są pracownie komputerowe. O jakości nauczania w chorzowskich szkołach świadczą sukcesy uczniów. Nasi gimnazjaliści osiągnęli drugi rok z rzędu najlepsze w województwie śląskim wyniki egzaminów końcowych gimnazjalnych. Fundujemy stypendia dla najuboższych oraz najlepszych uczniów.

KWW WCH, Koalicja Wspolny ChorzowDzieci w stołówce szkolnej SP17 przy ul. Łagiewnickiej. W Chorzowie w znaczący sposób rozwinęliśmy nasz lokalny system pomocy społecznej. Osobom i rodzinom mającym różne problemy udzielana jest pomoc finansowa i rzeczowa. Najbardziej chronimy dzieci, gdyż to one są najczęściej ofiarami trudnych czasów. Finansujemy żywienie ponad 3 tys. dzieci. Rozwijamy też system świetlic środowiskowych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.